Jerusalems øverste muslimske leder pågrepet

Skal ha vært innblandet i «forstyrrelser». «En frekk utfordring av religionsfriheten», sier Abbas.

En palestinsk mann (t.h.) har grepet fatt i hånden til en israelsk politimann som hindrer en eldre palestiner i å ta seg inn på den omstridte plassen al-Haram al-Sharif, kalt Tempelhøyden av jødene, i Jerusalems gamleby. Bildet er tatt tirsdag, samme dag som muslimenes øverste religiøse leder i Jerusalem ifølge israelsk politi var innblandet i «forstyrrelser».
Publisert Sist oppdatert

Israelsk politi har pågrepet muslimenes øverste leder i Jerusalem. «Forstyrrelsene» han er mistenkt for å være innblandet i, skjedde på en omstridt plass i Jerusalems gamleby.

Mufti Mohammed Hussein ble onsdag hentet hjemme hos seg selv og tatt med til avhør på en politistasjon, opplyser en talsmann for politiet.

Tempelhøyden. «Forstyrrelsene» skal ha skjedd tirsdag ved Al-Aqsa-moskeen, som ligger på det israelerne kaller Tempelhøyden og muslimene kaller al-Haram al-Sharif.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP