Fredrik Glad-Gjernes mener det ikke kun var Hamas som tok liv 7. oktober

GAZA-KRIGEN: Leder Marielle Leraand i FOR kaller 7. oktober-angrepet en selvforsvarsaksjon. Fredrik Glad-Gjernes, som står på FORs valgliste i Oslo, avviser ikke synspunktet til partilederen.

AKSJON: Fredrik Glad-Gjernes foran Stortinget. Siden 7. oktober 2023 har han vært en aktiv Palestina-aktivist.
Publisert Sist oppdatert

Fredrik Glad-Gjernes var fram til april daglig leder i bistandsorganisasjonen KFUK-KFUM Global. Da inngikk han en sluttavtale med organisasjonen etter kritikk mot hans uttalelser om krigen i Ukraina.

Glad-Gjernes har de senere årene vært en synlig som aktivist i miljøorganisasjonen Extinction Rebellion og som Palestina-aktivist.

I høst stiller han til valg for partiet Fred og rettferdighet (FOR). Han står på femteplass på FORs Oslo-liste og på 21. plass i Akershus.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS