I hennes kirke har én av tre innvandrerbakgrunn

Nye kirkegjengere med bakgrunn fra ­andre land setter tydelig preg på Baptistsamfunnet. – Inn­vandrerne er en gave, sier baptistenes integrasjonsleder. Men kulturforskjellene kan også skape ­utfordringer.

– Vi har gått fra å være et mono­kulturelt til et ­multikulturelt kirke­samfunn. Den nye virkelig­heten må gjenspeiles i hva som står på ­programmet til hvem som er ­medlemmer i styret, sier Mette Marie ­Hebnes som er integrasjons­leder i Baptistsamfunnet.
Publisert Sist oppdatert

Baptistsamfunnet blir aldri hva det var etter at store flokker innvandrere har blitt med. De ­fleste er folk som er kristne når de kommer til Norge.

– Mange er også utadvendt og vinner nye. Flere har et kall og brenner for å plante menig­heter, forteller Mette Marie Hebnes som er integrasjonsleder i Baptistsamfunnet.

Ivrig bønn

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP