Hurra for Pakistan!

Barnetog, is og statsministerbesøk under feiringen av den pakistanske nasjonaldagen.

Pakistans nasjonaldag ble feiret med barnetog fra Frognerparken til Pakistans ambassade der det var taler og mat torsdag formiddag.
Publisert Sist oppdatert

Pakistans nasjonaldag ble markert på konkurrerende steder i hovedstaden, men starten var felles: Et festkledd barnetog i grønt og hvitt.

I Pakistan er det militære parader som gjelder på nasjonaldagen. Men det er jo barna som er fremtiden, og den norske måten å feire nasjonaldagen på har vært et eksempel til etterfølgelse, sier 14. august-komiteens formann Aamir Javed Sheikh til NTB.

Han var også formann i 17. mai-komiteen i Oslo tidligere i år, og fra tetplass i det rundt 100 personer store barnetoget fra Frognerparken til Pakistans ambassade et par kvartaler unna sier Sheikh at målet må være å få til noe lignende i Pakistan.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP