Gyldendal henter Vårt Land-redaktør

NY JOBB: Forlaget Gyldendal melder at Vårt Lands kulturredaktør Arne Borge er deres nye redaktør for skjønnlitteratur. Han begynner i jobben i januar 2022.

Arne Borge. Vårt Land
SLUTTER: Vårt Lands kulturredaktør Arne Borge slutter i avisen, og begynner som redaktør for skjønnlitteratur i forlaget Gyldendal.
Publisert Sist oppdatert

Vårt Lands sjefredaktør Bjørn Kristoffer Bore uttrykker at det er synd for Vårt Land at Borge slutter. Samtidig er han er glad på hans vegne, ettersom han går til en svært viktig og spennende jobb.

– Under Arne Borges ledelse har kulturstoffet i Vårt Land blitt tydeligere og mer dagsordensettende, og det har også blitt en digital salgssuksess. Han har vist at det er stor betalingsvilje for god kulturjournalistikk på digitale flater. Arbeidet med å finne hans etterfølger er allerede i gang, og stillingen vil bli lyst ut om kort tid, sier Bore.

Arne Borge har vært kulturredaktør i Vårt Land siden våren 2019. Han er litteraturviter med bakgrunn fra Universitetet i Oslo.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP