Georgia og Russland med fredsplan
Men Georgia gjør det klart at landet ikke vil gi fra seg utbryterregionene Sør-Ossetia og Abkhasia.
Mange tusen mennesker møtte fram i Georgias hovedstad Tbilisi for å vise sin støtte til landets president Mikhail Saakasjvili tirsdag kveld. Natt til onsdag ble det kunngjort at Russland og Georgia er enige om en fredsplan.
Frankrikes president Nicolas Sarkozy og Georgias president Mikhail Saakasjvili kunngjorde enigheten på en pressekonferanse i Georgias hovedstad Tbilisi natt til onsdag.
Vi har en avtale. Den er godtatt i Moskva, og den er godtatt her i Georgia, sa Sarkozy, som har meklet fram avtalen på vegne av EU.
Han reiste til Tbilisi etter å ha besøkt Moskva, hvor det tirsdag ble kunngjort at Russland og Georgia var blitt enige om en midlertidig våpenhvileavtale etter flere dager med krigshandlinger i Georgia.
Bestill abonnement her
KJØP