Frykter effekten av mindre bistand til abort

Bill og Melinda Gates frykter for liv og helse for millioner av kvinner og barn, etter at USA stanser bistand via organisasjoner som gir informasjon om abort.

22. november hedret president Barack Obama ekteparet Bill og Melinda Gates med Presidentens frihetsmedalje, den høyeste sivile utmerkelsen i USA. Ekteparet er ikke begeistret for den etterfølgende presidentens beslutning om at organisasjoner som gir råd om abort risikerer tap av bistand.
Publisert Sist oppdatert

To måneder før Barack Obama forlot Det hvite hus, hedret han verdens rikeste ektepar, Bill og Melinda Gates, med Presidentens frihetsmedalje.

Etter maktskiftet i USA er det i ferd med å bli en mer anstrengt tone mellom ekteparet Gates og Det hvite hus, selv om Donald Trump i desember inviterte Bill Gates til en samtale om helsearbeid i fattige land.

Omstridt abort-regel

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS