Frp-profiler om fremtidig regjeringsmakt: Flere peker på Sp enn Venstre og KrF

LANDSMØTE: Flere Frp-profiler foretrekker å søke til Sp fremfor KrF og Venstre i 2025. Men viljen til å strekke seg for å danne flertall, er mye mindre enn før. Aller minst synes lysten på Venstre-samarbeid.

IKKE ENIGE: Frp-leder Sylvi Listhaug (nede til venstre) ønsker ikke å være støtteparti i en regjering. Hvem partifolket ønsker å samarbeide med er det uenighet om. Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen (oppe til venstre) står litt alene i møte med partikollegene (bak fra venstre) Silje Hjemdal, Carl I. Hagen, Frank Sve og Liv Gustavasen.
Publisert Sist oppdatert

Det viser en stikkprøve Vårt Land gjorde blant Frp-profiler da partiet avholdt sitt landsmøte på Gardermoen i helgen.

Fra talerstolen tok flere opp viktigheten av å vinne tilbake makten fra Jonas Gahr Støre og «sosialistene» ved stortingsvalget i 2025. Men hvem bør Frp i så fall søke flertall sammen med?

– Snakker med mange Sp-folk

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS