En av disse blir kirkens nye toppleder

Nominasjonskomiteen vil at kampen om ledervervet i Kirkerådet skal stå mellom Kristin Gunleiksrud Raaum, Anne Enger og Harald Hegstad.

En av disse blir trolig ny leder i Kirkerådet. F.v. Kristin Gunleiksrud Raaum, Anne Enger og Harald Hegstad.
Publisert Sist oppdatert

– Etter en grundig og krevende diskusjon i nominasjonskomiteen leverer vi en samlet innstilling, sier komitéleder Jorund Andersen til Vårt Land.

Onsdag kveld konkluderte nominasjonskomiteen med en liste med tre navn på kandidater til ledervervet i Kirkerådet: Kristin Gunleiksrud Raaum, Anne Enger og Harald Hegstad.

– Vi i komiteen har vært uenige om hva vi vil vektlegge. Vi har valgt å foreslå tre dyktige kandidater som har litt ulik erfaring og profil. Vi mener at alle tre har gode lederegenskaper og kan lede kirken gjennom en krevende prosess, sier Andersen.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS