Drapsdømt søker våpentrening i Frankrike

Norske høyreekstreme søker våpentrening hos den franske fremmedlegionen. Kunnskapen vil de ta med hjem for å lære bort til andre.

Den franske fremmedlegionen er en av verdens skarpeste og mest sagnomsuste styrker, hvor rulleblad i utgangspunktet ikke er noen hindring. Skulle Ole Nicolai Kvisler komme inn, vil han ikke bli den første i det nynazistiske miljøet som får våpentrening i Frankrike.
Publisert Sist oppdatert

Ole Nicolai Kvisler ble dømt for det rasistisk motiverte Holmlia-drapet og ble etter eget utsagn nettopp løslatt. Men for bare tre uker siden diskuterte han fremtidsplaner med venner i det nynazistiske miljøet. Kvisler luftet mulighetene for å la seg verve til den franske fremmedlegionen.

Dette er en av verdens skarpeste og mest sagnomsuste styrker, hvor rulleblad i utgangspunktet ikke er noen hindring. Og skulle han komme inn, vil han ikke bli den første i det nynazistiske miljøet som får våpentrening i Frankrike.

«Man vil da besitte genial survival kunnskap fra noen av verdens beste,» argumenterte den drapsdømte nordmannen i en Facebook-diskusjon i slutten av juni, og som Vårt Land har fått tilgang til. Her fikk Kvisler råd fra både norske og svenske høyreekstreme.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS