Disse vil ta over etter Per Arne Dahl
Tunsberg bispedømmeråd har nominert tre kvinner og to menn. Én med doktorgrad og én med erfaring som taxisjåfør. Tre er allerede biskopvikarer. En snakker nederlandsk en annen gassisk.
Her er de fem nominerte til å bli ny biskop i Tunsberg, fra venstre: Kjetil Haga, Ragnhild Jepsen, Sølvi Kristin Lewin, Jan Otto Myrseth og Merete Thomassen.
kirken.no
– Vi har sett etter en utadvendt person med visjoner for kirken og som evner å bygge broer, inspirere og engasjere. Kirken er i endring og møter stadig nye og spennende utfordringer. Derfor har vi ønsket oss en faglig sterk leder med engasjement og kunnskap om både samfunnet og kirken. Det er også viktig at en biskop har god teologisk kompetanse, skriver lederen i Tunsberg bispedømmeråd, Lill Tone Grahl-Jacobsen, i en pressemelding
Den nye biskopen skal tilsettes i kirkerådsmøtet i 6.-8. juni. Før det skal ansatte og menighetsråd i bispedømmet, proster, teologiprofessorer og biskopen si sitt.
De fem nominerte kandidatene til ny biskop i Tunsberg er (alfabetisk rekkefølge):