Dårlig hørsel tok krefter

Hørselsproblemene er en viktig grunn til at Per Arne Dahl går av som biskop for Tunsberg bispedømme til sommeren.

Dette bildet ble tatt da Per Arne Dahl ble vigslet til biskop i Tønsberg domkirke. Til sommeren slutter han som Den norske kirkes øverste leder i Tunsberg.
Publisert Sist oppdatert

– Døvhet og tinnitus har gjort dagene ekstra krevende, sier Per Arne Dahl som har bestemt seg for å gå av som biskop i Tunsberg bispedømme.

Han legger vekt på at det er «en helhetsvurdering» som har fått ham til å ta avgjørelsen, men trekker fram at hørselsproblemene han fikk for vel to år siden har vært medvirkende.

– I en bispegjerning tar hørselsproblemene krefter. Samtidig har dette minnet meg på at det er fryktelig mange som har skjulte plager. Jeg har vært velsignet med god helse, og det har jeg fortsatt.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS