Clinton: Siste sjanse for fred i Midtøsten

– Det finnes ikke noen plan B hvis samtalene bryter sammen, sier Clinton.

Stemningen var hjertelig før Midtøsten-forhandlingene tok til i Washington torsdag. Partene er enige om å møtes igjen om cirka to uker.
Publisert Sist oppdatert

De direkte fredssamtalene mellom Israel og palestinerne kan være siste sjanse til å løse konflikten, sier
USAs utenriksminister Hillary Clinton.
– Det finnes ikke noen plan B hvis samtalene bryter sammen, sa Clinton under et TV-intervju med Palestine TV og Israels Channel 2.
Tiden løper ut for både israelernes og palestinernes mulighet til å oppnå fred og sikkerhet, ifølge Clinton.

LES MER: Abbas og Netanyahu skal ha jevnlige fredssamtaler

Tillit til lederne. Utenriksministeren sa at hun hadde tillit til at den palestinske presidenten, Mahmoud Abbas, og Israels statsminister Benjamin Netanyahu kan komme fram til en fredsavtale hvor det vil være snakk om en gjenopprettelse av en palestinsk stat.
– De har være veldige klare på at de vil jobbe ekstremt hardt for å komme fram til en endelig avtale, sier hun.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP