Chávez fikk kreft – skylder på USA

Synes det er rart at flere latin-amerikanske ledere er blitt syke.

Venezuelas president Hugo Chávez mener det er underlig at så mange latinamerikanske ledere er blitt diagnostisert med kreft i løpet av de siste årene, og lurer på om USA kan stå bak.
Publisert Sist oppdatert

Er det USA som har sørget for at flere latinamerikanske ledere de siste årene er blitt diagnostisert med kreft? Det mistenker Venezuelas president Hugo Chávez.

– Ville det vært så rart om de har utviklet teknologi til å utløse kreft uten at noen vet om det? Det er veldig vanskelig å forklare på dette tidspunkt, sa Chávez onsdag, da han holdt en tale under en seremoni for landets nasjonale styrker.

Chávez kom i talen med støttende ord til Argentinas president Cristina Fernández, som tirsdag opplyste via sin talsmann at hun er blitt diagnostisert med kreft i skjoldbruskkjertelen og skal opereres i begynnelsen av januar.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS