Breivik sier ja til nye avhør

Går også med på å bli fotografert under fengslingsmøtet mandag.

Forsvarer Geir Lippestad besøkte fredag Anders Behring Breivik i Ila fengsel. Etter møte kunne de fortelle at Breivik anker avgjørelsen om oppnevnelsen av nye rettspsykiatrisk sakkyndige til Høyesterett og at han sier ja til å bli fotografert under rettsmøtet i Oslo tingrett mandag.
Publisert Sist oppdatert

Anders Behring Breivik vil fra neste uke stille til nye avhør med politiet. Men han nekter fortsatt å møte de nye sakkyndige og anker oppnevnelsen av dem til Høyesterett.

Breivik møtte advokat Geir Lippestad og medforsvarer Vibeke Hein Bæra i Ila fengsel fredag formiddag. Møtet var det siste før fengslingsmøtet i Oslo tingrett mandag. Der vil politiet begjære tolv nye uker i varetekt for den terrorsiktede.

I flere uker har Breivik nektet å la seg avhøre av politiet på grunn av det han mener er uenighet om en avtale om retten til å bruke datamaskin i fengselet. Under møtet med advokatene fredag, ble det imidlertid klart at Breivik vil si seg villig til å stille i nye avhør

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP