Breivik bygger høyreekstremt nettverk
Sender brev til støttespillere fra fengselet.
Anders Behring Breivik bruker åtte-ti timer hver dag på å skrive brev til høyreekstreme støttespillere.
NTB scanpix
Mannen bak 22. juli-terroren sender i disse dager brev til høyreekstreme støttespillere, der han ber om hjelp til å fortsette sin kamp. Fengselet vurderer å gripe inn.
Siden rettssaken ble avsluttet før sommerferien, har Anders Behring Breivik brukt mye tid på kontordelen av cellen på Ila fengsel til å skrive, skriver VG.
Selv anslår Breivik at han bruker åtte-ti timer hver dag på å skrive brev, opplyser hans forsvarer Vibeke Hein Bæra. To av brevene han har sendt, har ifølge VG samme innhold, bortsett fra at navnet på mottakeren er endret. I brevet framgår det hvordan massedrapsmannen vil gå fram for å nedkjempe verdiene i det norske samfunnet.
Bestill abonnement her
KJØP