Bjørg Tysdal Moe er nyvalgt styreleder i NMS: – Organisasjonen har alltid stått mitt hjerte nært

– Jeg er stolt over å være leder i Det Norske Misjonsselskap - en organisasjon som innførte kvinnelig stemmerett i 1904 – 9 år før den ble allmenn, sier Bjørg Tysdal Moe, ny styreleder i NMS.

Ny styreleder i NMS, Bjørg Tysdal Moe, mener at forvaltertanke og bærekraftsmål hører sterkt sammen med misjonsbefalingen – og NMS' visjoner.
Publisert Sist oppdatert

Fredag ble hun valgt – på digitalt vis – som ny styreleder i landets eldste misjonsorganisasjon. Den norske misjonsselskap (NMS) ble stiftet i 1842 i Stavanger – og det nye landsstyret består av fire kvinner og to menn.

– NMS er en organisasjon der kvinner alltid har hatt stor innflytelse – og det skulle bare mangle, de har også skaffet til veie en stor andel av midlene, sier Bjørg Tysdal Moe.

Bredt engasjement

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP