Aril Edvardsen er død

Stifteren av Troens Bevis Verdens Evangelisering ble 69 år gammel. Hvordan husker du verdensevangelisten fra Kvinesdal? Skriv din hilsen her.

Publisert Sist oppdatert

Evangelisten døde i dag, lørdag, på en reise i Afrika, melder NRK. Han avsluttet forrige søndag en stor kampanje på Zanzibar, og han og hans kone Kari hadde reist fra Zanzibar til Mombasa i Kenya for å hente seg inn etter kampanjen på Zanzibar i Tanzania.

Edvardsen ble født i Kvinesdal i Vest-Agder, og i ungdomsårene var han formann i det lokale AUF, og fikk sin omvendelse i 1956. I voksen alder har han vedgått at han aldri har stemt Arbeiderpartiet ved noe valg, men at Kristelig Folkeparti har fått hans stemme.

Han var en god venn og et stort forbilde. Aril Edvardsen var en raus brobygger og døråpner mot ulike kulturer. Han har betydd mye for mange tusen nordmenn og for millioner ute. Aril Edvardsen er en av de nordmenn i vår tid som har satt størst spor etter seg i verden, sier Dagfinn Høybråten i en kommentar til Vårt Land.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS