Savner forelskelsens sitring
SAMLIV: Å være kontinuerlig forelsket er utmattende. Det skriver Hanna Punsvik Eielsen til en som savner forelskelsens spenning i det den er i ferd med å bli til kjærlighet.
FORELSKET: Forelskelse er sitring og spenniing. Det er i ferd med å gå over når forelskelsen blir til kjærlighet, erfarer innsenderen.(Foto: Illustrasjon: Børge Bredenbekk)
Kjære samlivspanelet,
Jeg er en person som lett forelsker meg. Nå har jeg for første gang vært litt lenger i et forhold, og jeg tror vi er i ferd med å bevege oss inn i noe som jeg tror kan kalles kjærlighet.
Det føles skummelt, men mest fint, tror jeg. Jeg liker at ting har blitt tryggere, samtidig som en bit av meg savner sitringa og spenninga, om du skjønner hva jeg mener? Kan man få i pose og sekk, eller må jeg bare akseptere at kjærlighet er noe annet en forelskelse?