Advarer kristne mot abort etter incest
Pastor Torkild Masvie i Messiaskirken mener incest, voldtekt og fare for mors liv ikke er grunner til abort. – Ideologisk er et drap et drap, men virkeligheten er mer komplisert, sier Irene Therese Myrbostad som selv har tatt abort.
– Det finnes kvinner ved asylmottak som velger å føde barn selv om de er voldtatt, sier pastor i Torkild Masvie.
Erlend Berge
«Barnet som er unnfanget, er uskyldig, og skal ikke straffes for det fryktelige far har gjort – det er far alene som skal straffes», står det å lese i et annonseinnstikk fra Den Lutherske kirke som lå vedlagt i fredagens Vårt Land.
Der tar fungerende biskop, og hovedpastor i Messiaskirken menighet, Torkild Masvie, opp spørsmål knyttet til livets begynnelse, i en tekst som er ment som veiledning til kristne. Han mener det ikke bør være lov for kvinner å ta abort dersom de er blitt utsatt for voldtekt eller incest.
Masvie mener dessuten at kvinnen må gjøre alt hun kan for å unngå abort, selv om hennes eget liv står i fare.