Starter ny, kristen skole
Utdanningsforbundet har godkjent planene til tre menigheter som vil starte privatskole i Kristiansand.
Menighetene Filadelfia, Hånes Frikirke og Oasen Bibelsenter har gått sammen om å starte en grunnskole i Kristiansand. Nå leter de etter en tomt og et navn til skolen.
Berit Roald / NTB Scanpix (illustrasjonsfoto)
– Nå er vi veldig fornøyde, sier administrativ leder Lars Agnar Rosten i menigheten Filadelfia til Fædrelandsvennen.
Det er Filadelfia, Hånes Frikirke og Oasen Bibelsenter som har gått sammen om å starte grunnskolen. De har fått ja fra Utdanningsdirektoratet, og nå starter arbeidet med å finne tomt og avgjøre når skolen kan åpne.
Ble godkjent raskt. De tre menighetene driver allerede Oasen skole i Songdalen, vest for Kristiansand. Denne skolen kommer til å være modell for den nye skolen. I dag har Oasen 213 elever, mens den nye skolen er godkjent for 350 elever.
Bestill abonnement her
KJØP