Truga av politiet for å vise bibelvers på TV

Politiet truga med å arrestere ein kaféeigar i England som viste bibelpassasjar på TV-skjerm.

Jamie Murray, ein kristen kaféeigaren i Blackpool, hadde i ei årrekkje vist ei opplesing av det nye testamentet på fjernsynet i kafeen. Ein dag dukka politiet opp og truga med å arrestere Murray, om han ikkje stoppa framsyninga. Årsaka var at ein gjest hadde klaga på at DVD-en oppmoda til homohat, skriv den britiske nettavisa Mail Online.

Følte seg kriminell. Politiet dukka opp utan forvarsel og forhøyrte Murray i omlag éin time. Han fortel at han skrudde av DVD-en etter eit «aggressivt forhøyr» der han frykta å verte arrestert.
– Eg fortalde dei at det som vart vist på skjermen var orda frå det nye testamentet, og at eg alltid skrur lyden skrur av. Dei fekk meg til å føle meg som ein kriminell, fortel han.
No har Murray sjekka kva rettar han har, og nektar å la politiet skremme han frå å vise DVD-en.
– Det er galskap. Kristne må stå opp for det dei trur på, seier han.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP