Edvardsen hjelper nordmenn i Kongo
Vil bruke sine kontakter. Møter advokaten til nordmennene som er siktet for drap.
Rune Edvardsen samtalte med Laurent Nkunda da han var i Kongo i november. Edvardsen vil bruke sine kontakter og prøve å hjelpe nordmennene siktet for drap når han drar til landet mandag.
Troens Bevis
Rune Edvardsen som drar til Kongo mandag, understreker at han ikke tar stilling til om de to norske mennene er skyldige i drapet de er anklaget for.
Jeg vet hva Kongo er, hvordan det er å skulle klare seg der og kjenner til rettssystemet som er noe av det mest ustøe i verden, sier Edvardsen, som er leder for Troens Bevis som driver arbeid i Kongo.
Kontakter høyt oppe. Edvardsen har gode kontakter i Kongo, og noen «veldig høyt oppe», ifølge ham selv. Han vil bruke nettverket sitt til å hjelpe nordmennene og familiene deres, etter at familien til en av nordmennene tok kontakt.
Bestill abonnement her
KJØP