Krever oppreisning

Internatskolebarn fra Japan har organisert seg.

Den norske skolen i Japan lå i Kobe.
Publisert Sist oppdatert

Noen tidligere internatskolebarn fra den norske skolen i Kobe i Japan har opprettet organisasjonen Oppreising for internatbarna i Japan (OIJ), melder Dagen Magazinet.

Nå har OIJ sendt ut ett brev til alle tidligere internatbarn ved skolen for å informere om hvordan saken om oppreising står i møte med de fem organisasjonene som sendte barn til internatet.

Oppgjør. Etter mange samtaler med Misjonssambandet, Misjonsselskapet, Orientmisjonen, Frikirken og Pinsevennenes Ytremisjon har disse, i følge brevet, vedtatt å ta et felles oppgjør med problemene knyttet til skolen og internatet i Japan, skriver Dagen Magazinet og melder at det særlig pekes på problem knyttet til at barn og foreldre ble skilt i lange perioder.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP