Kan ikke synge

Den lille jenta Lin Miaoke ble spådd en stor karriere etter å ha sunget vakkert under OLs åpningsseremoni. Men hun kan ikke synge.

Lin Miaoke bare mimet. Hun ble valgt fordi sjuåringen som virkelig sang ikke ble vurdert som søt nok.
Publisert Sist oppdatert

Chen Qigang, musikkansvarlig ved åpningsseremonien, medgir i et intervju med kinesisk TV at Lin bare mimet. Hun ble valgt fordi sjuåringen som virkelig sang ikke ble vurdert som søt nok.

Bilder av Lin ble trykket i aviser og på nettsteder verden over, og den engelskspråklige kinesiske avisen China Daily skrev om henne som en blivende sangstjerne.

Egentlig var det Yang Peiyi som sang, men hun er lubben og har ujevne tenner. Derfor valgte vi Lin til å mime til opptaket under åpningsseremonien. Vi tenkte på hva som var best for nasjonen, sa Chen.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP