– Hjermann må bli tydeligere
PRESS håper Reidar Hjermann blir tydeligere og flinkere til å sette dagsorden når han nå tar fatt på en ny periode som barneombud.
PRESS håper Hjermann vil bli flinkere til å sette egne saker på medienes dagsorden.
Junge, Heiko
– Vi gratulerer Hjermann med jobben, og håper han i den kommende perioden vil klare å ta flere egne initiativer og sette barnepolitiske saker tydeligere på dagsordenen, sier Kirsten Kvalø, påtroppende leder i PRESS. Organisasjonen har tidligere kritisert Hjermann for å gå på for mange «tullesaker» som media har kontaktet ham om, og som dermed har overskygget viktigere saker.
Utsatte barn. PRESS håper at Hjermann vil ha fokus på barn i utsatte grupper, for eksempel asylsøkerbarn, funksjonshemmede og barn som blir utsatt for vold og overgrep.
– Dette er barn som er spesielt sårbare for å få sine rettigheter brutt, og som det er viktig at barneombudet jobber for. Men barneombudet er et ombud for alle barn, også de som ikke faller inn under kategorien spesielt utsatte barn. Han skal selvsagt jobbe for alle barn i Norge, sier hun.
Bestill abonnement her
KJØP