Åpner for færre soldater i Irak
George W. Bush holdt krigsråd.
USAs president George Bush møter pressen sammen med forsvarsminister Robert Gates og utenriksminister Condoleeza Rice på Al-Asad-flybasen i Anbar-provinsen i Irak.
Scanpix-Reuters
USAs president George W. Bush er villig til å redusere antall amerikanske soldater i Irak hvis sikkerhetssituasjonen utvikler seg positivt.
– General Petraeus og ambassadør Crocker forteller meg at hvis den suksessen vi opplever nå fortsetter, så vil det være mulig å beholde det samme sikkerhetsnivået med færre amerikanske soldater, sa Bush da han mandag besøkte Irak.
Samtidig lovet han at USA ikke vil svikte det irakiske folket, og han fremholdt at det er mulig å lykkes i Irak såfremt den irakiske regjeringen arbeider mot opprøret slik den har gjort i Anbar-provinsen.
Bestill abonnement her
KJØP