Toppsjefen gir spritløyve

Skal det serveres brennevin i Helse Nord, kan kun administrerende direktør si ja. I forkant av inntaket.

Bare administrerende direktør i Helse Nord, Lars Vorland (t.v.), kan by på brennevin på styresamlinger. Her sammen med helseminister Bent Høie (H), som ikke vil gripe inn og lage strammere skjenkeregler i Sykehus-Norge.
Publisert Sist oppdatert

I et brev til Stortinget forteller helseminister Bent Høie (H) hvordan skjenkesituasjonen er i de fire regionale helseforetakene som eier alle landets sykehus, sykehusapotek og sykehusselskaper:

Tre enheter

Helse Sør-Øst: Styremøter er alkoholfrie, en årlig felles styresamling med alle styrene avsluttes med alkoholfri middag, på to årlige styresamlinger med overnatting blir det servert alkohol til middagen, maks tre enheter vin/øl.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP