Norske Jenny gjør klimakaoset enklere å forstå

I to uker sliter Jenny Jordahl seg gjennom lite søvn og forvirrende dager for at du lettere skal kunne forstå klimaforhandlingene.

Jenny fra Akershus er i Paris for å tegne hva som skjer på FNs klimaforhandlinger. Det er ganske forvirrende og kompliserte greier, mener hun selv.
Publisert Sist oppdatert

– Hvorfor drar du til Paris?

– Jeg er her for å lage tegneserier, som jeg legger ut på en egen nettside, Jennys Planet, og som også publiseres i Aftenposten. Klimaforhandlingene er skikkelige kompliserte. Jeg vil gjøre dem mer forståelige, bringe politikken nærmere folk. Selv har jeg aldri har vært på forhandlingene før. Derfor tror jeg at de spørsmålene jeg sitter med, og kaoset jeg opplever ved å være her, er ganske representativt for hvordan folk flest ser på klimatoppmøtene.

Flue på veggen

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP