I fotsporene etter Paulus

Den amerikanske pastoren Dave Ferguson mener kirkens grunnleggende oppgave er å plante nye menigheter, ikke nødvendigvis å styrke eksisterende.

Den amerikanske pastoren og kirkeplanteren Dave Ferguson mener kirkens grunnleggende oppgave er å plante nye menigheter.
Publisert Sist oppdatert

– Jeg investerer livet og ressursene mine i kirkeplanting fordi jeg tror det gir best avkastning, sier Dave Ferguson.

Han er pastor i ­Community Christian Church i Chicago-forstaden Naperville, og en ­visjonær i leder i det ­globale kirke­nettverket NewThing, og medgrunnlegger og president i ­verdens største kirkevekst­konferanse, Exponential.

Vårt Land møter ham på et hotell på Gardermoen. ­Anledningen er Sendt Norge (se faktaboks) sitt årlige lærings­felleskap for å øke faglig kunnskap om kirkeplanting, og nå et felles mål om 400 nye menigheter før 2025.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP