Fra juni koster det penger å strømme gudstjenester

Tonos koronaunntak opphører om få dager. Nå vil KA og Norges Kristne Råd forhandle en bedre avtale for å strømme rettighetsbelagt musikk.

– Dagens avtaler virker lite «ferdigtygget» med tanke på den sammensattheten som ligger i et moderne mediebilde, sier Torgeir Hauge i Nærbø menighet. Her gjennomføres flerkameraproduksjoner hver uke, som blir sett av menigheten på nett.
Publisert Sist oppdatert

De siste månedene har stadig flere menigheter begynt med strømming av gudstjenester.

Men å bruke rettighetsbelagt musikk koster vanligvis penger. På grunn av den spesielle situasjonen som oppsto med koronaviruset, besluttet Tono likevel å gjøre det gratis å strømme ikke-kommersielle arrangement.

Nå er gratisperioden over, ifølge KA Arbeidsgiverorganisasjon for kirkelige virksomheter, som viser til en epost der Tono skriver at dispensasjon til vederlagsfri strømming gjelder til og med 31. mai.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS