BCC må ha økonomiske muskler
UKESLUTT: Hadde ikke vi hatt penger tilgjengelig i BCC de siste årene, så hadde vårt trossamfunn ligget med brukket rygg. Vi hadde vært fullstendig overkjørt av flere instanser, i siste rekke av Norges mektigste mediehus.
UT MOT NRK: Berit Hustad Nilsen, styreleder og informasjonsansvarlig i Brunstad Christian Chruch
BCC (CUSTOM_CREDIT)
2020 er året vi av mange grunner kommer til å huske lenge. For min del er nok november måned i en særstilling. Da tok redaktører, professorer og lekfolk tastaturet fatt for å kommentere, analysere og mene noe om vårt trossamfunn, basert på NRK Brennpunkts fremstilling. På samme måte hevet hundrevis av våre medlemmer røsten og ytret seg i debatten.
Faktabasert gransking
BCC ønsker gransking og innsyn velkommen, både fra medier og myndigheter. Men det må være basert på fakta og kunnskap, ikke på fordommer og følelser. Ellers blir det bare fordummende og polariserende. Akkurat som «Guds utvalde» ble.