Viktig at Fox News må stå til rette

Den Trump-lojale TV-kanalen Fox News blir nå saksøkt og stilt for retten av Dominion Voting Systems, som selger stemmemaskiner i USA. Fox News har flere ganger beskyldt Dominion for å bidra til valgfusk. Det er bra at mediehuset nå må stå til rette for disse udokumenterbare påstandene.

l
ANSVAR: TV-kanalen Fox News må stå til rette for de falske nyhetene mediehuset har spredd, skriver Vårt Land på lederplass.
Publisert Sist oppdatert

Dette er en leder. Lederen gir uttrykk for Vårt Lands syn. Sjefredaktør og politisk redaktør har ansvar for innholdet.

Det går nå mot et historisk søksmål og mulig rettssak mot den amerikanske TV-giganten Fox News, som må forsvare seg mot anklager om overlagt spredning av valgløgner i forbindelse med valget i 2020. Den høyreorienterte TV-kanalen er saksøkt av selskapet Dominion Voting Systems, som er beskyldt av både Fox News og Donald Trump for at stemmemaskinene deres ble brukt til å manipulere valgresultatet.

Det er ikke lagt fram dokumentasjon om det påståtte valgfusket. Tvert imot er slik påstander gjentatte ganger blitt avvist. Også flere republikanere som hadde øverste ansvaret opptelling i sine stater har avvist valgfusk. Likevel har TV-kanalen fortsatt å vise til at valget er stjålet.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS