Nazibanner på Stortinget
Mange sperret øynene opp da dette synet møtte dem i Oslo i dag.
Gunnar «Kjakan» Sønsteby foran Stortinget som er omgitt av tyske soldater under tirsdagens pressedag på den norske filmen Max Manus.
Scanpix
Det er filminnspilling på gang og Stortinget har fått en svært uvanlig innpakning for anledningen: banneret med teksten «Deutschland siegt an allen Fronten» henger godt synlig på veggen og det vrimler av tyske soldater.
Filmen om den norske krigshelten Max Manus har Axel Hennie i hovedrollen. Gunnar «Kjakan» Sønsteby spilles av Knut Joner.
– Stortingets presidentskap har imøtekommet anmodningen fra filmprodusenten om å bidra til tidsbildet på denne måten. Forutsetningen var at det kunne foregå på en dag som det ikke er møter i Stortinget. Filmopptakene skal være avsluttet klokken 13, skriver Stortinget i en pressemelding.
Bestill abonnement her
KJØP