Carola: – Norge er som en søster
Carola kjører i gang en stor juleturné i Norge. Hun bringer både det nordiske vinterlandskapet og det sakrale Betlehem opp på scenen.
Å reise til Norge føles som å komme på besøk til en søster, sier Carola. Nylig kunne vi se Carola synge duett med Sissel Kyrkjebø i TV-programmet Skavlan.
Leif R. Jansson/ Scanpix
Det blir en hektisk førjulsinnspurt for det svenske sangfenomenet – som har mange trofaste fans i Norge. Men stjernen selv ser ikke mørkt på hardkjøret med turnering fram mot jul.
– Det er slik jeg kommer i julestemning! Og alle disse julesangene betyr hver og en noe helt spesielt for meg. Jeg gleder meg!, sier hun til NTB før avspark.
– Som en søster. Nylig kunne vi se Carola synge duett med Sissel Kyrkjebø. Det var et varmt møte, forteller Carola.
Bestill abonnement her
KJØP