Biskop Aadnøy medeier i forlag som selger materiell til Den norske kirke

Biskop Anne Lise Ådnøy eier 17 prosent av selskapet Skrifthuset AS. Det finnes ikke retningslinjer for hva en biskop kan ha eierinteresser i.

Stavanger-biskop Anne Lise Ådnøy på Kirkemøtet i Trondheim 2019. Hun er medier i forlaget Skrifthuset AS.
Publisert Sist oppdatert

– Selskapet er veldig lite, det er en slags hobby som begynte da vi alle tre var prester på Nordmøre. Utgangspunktet var at vi ønsket et annet verktøy til konfirmantundervisningen, sier biskop Anne Lise Ådnøy om Skrifthuset AS, som hun eier 17 prosent av.

Selskapet er av beskjeden størrelse. Omsetningen har de siste ti årene ligget rundt en halv million kroner. Det er ikke tatt ut utbytte, og selskapet har én ansatt.

Skrifthuset selger bøker og annet materiell knyttet til såkalte kasualier i Dnk: Til dåp, konfirmasjon, vielse og begravelse.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS