Advarer mot omstridte selgere
Kartselskap ringer menigheter og kirkeverger for å selge tjenester de ikke har bruk for. Nå slår KA alarm.
– De leter etter svake punkter, og bruker gjerne ferietiden, da mange er borte fra jobb og mange funksjoner betjenes av vikarer, sier Kirkeverge Trygve Torgersen i Sola. I august opplevde de nok et uønsket salgsframstøt fra et nettselskap.
Marie von Krogh
«Pass opp! Kirkevergen i Sola melder om at Det norske kartselskapet har vært på tråden.»
KA Arbeidsgiverorganisasjon for kirkelige virksomheter kommer med varslet på Facebook. Denne gangen er det kirkevergen i Sola som er oppringt av omstridte selgere av «karttjenester» som har vist seg å koste mer enn de smaker.
– Folk har gått i fella og fått det stritt med å komme seg ut av knipa. Det kommer til å skje igjen, sier kommunikasjonssjef i KA, Trygve W. Jordheim.