Teknologiangst
Kunstig intelligens kan gi falske nyheter, ekstremisme og diktaturtilstander. I følge iHuman er dette bare noen av utfordringene med den eskalerende teknologiutviklingen i vår tid.
«Å lykkes med å skape kunstig intelligens kan bli den største triumfen til menneskeheten. Uheldigvis kan den også bli den siste», sa fysikeren Stephen Hawking. er alt annet enn teknologioptimistisk.
UpNorth/Euforia
Menneskeheten er ikke kronen på skaperverket. En ny livsform er i silikon-støpeskjeen. Som om ikke børsfall og koronavirus ikke var truende nok i seg selv, peker Tonje Hessens Scheis internasjonalt anlagte dokumentarfilm på en mulig fremtidig katastrofe. I hovedrollen, unnskyld skurkerollen: Menneskeskapt teknologi.
Filmen hadde egentlig kinopremiere 13. mars, men grunnet koronastengte kinoer har distributøren lyktes med å gjøre den tilgjengelig for kjøp og leie hos bredbåndleverandørene Altibox, Get og Telenor Norge.
Dystopi
Bestill abonnement her
KJØP