«I can only imagine» er en kristen filmsuksess

Kristne filmer gjør det overraskende godt internasjonalt, men sliter med å få fotfeste i Norge. Premiereklare «I Can Only Imagine» forsøker å gjøre noe med det.

En voldelig far (Dennis Quaid) og hans sønn (J. Michael Finley) i «I can only imagine». – Noen kristne filmer har vært veldig forkynnende. Denne filmen tar opp en problematikk, og selv om løsningen kanskje ligger i troen, er ikke denne løsningen bare enkel, sier Vidar Røstad. Røstad har tatt initiativ til et premierearrangement i Kristiansand torsdag.
Publisert Sist oppdatert

– En grunn til at denne filmen har gjort det bra, er at den forteller en virkelig og vanskelig historie. Den handler om en ung mann som oppdager troen sin i møte med prøvelser: kreft, skyldfølelse, og å bli forlatt, sier J. Michael Finley.

Han spiller hovedrollen i den amerikanske den kristne filmen I Can Only Imagine, som har premiere i Norge i morgen.

Uventet suksess

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS