Kirkeverge i Grimstad: – Kirka kunne ha brent ned

GRIMSTAD: I den snart 150 år gamle kirka uten brannslukningsanlegg brøt uvedkommende seg inn, tente på i kjelleren og vandaliserte prestekapper.

Grimstad kirke
GRIMSTAD: I den gamle kirka brøt uvedkommende seg inn, tente på i kjelleren og vandaliserte prestekapper.
Publisert Sist oppdatert

Det var natt til torsdag forrige uke at hendelsen fant sted. De uvedkommende tok seg inn i kjelleren ved å klippe over låsen. Deretter ble det påtent en klut i kjelleren under kirka. Det er denne ilden kirkeverge Alexander Paul mener kunne fått svært alvorlige konsekvenser:

– Hadde denne brannstiftelsen fått utvikle seg, kunne vi ha risikert at hele kirken hadde brent ned. Det er ikke brannslukningsanlegg i Grimstad kirke, siden bygget er fra 1881, forteller kirkevergen til Grimstad Adressetidende.

Det var også Grimstad Adressetidende som meldte om hendelsen først.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP