4,4 prosent sender partiet faretruende nær sperregrensen.
Oljefondet burde i det minste kunne forklare hvorfor de investerer pengene våre i utenlandske spilleselskaper, og ikke skyte seg inn under klisjéen "enkeltsaker kommenterer vi ikke".
| NTB | |
| Publisert 14.01.2010 kl 09:03 Oppdatert 14.01.2010 kl 09:11 |
Kristelig Folkeparti får sin laveste oppslutning noensinne i en ny meningsmåling.
Nestleder Dagrun Eriksen håper tallet fra Norstats januarmåling for NRK skal få partifellene til å våkne.
LES OGSÅ: Utsetter debatt om kristen-krav
– Vi har en jobb igjen å gjøre for å vise at vi er et raust og åpent parti. Der tror jeg mange oppfatter at vi er et trangt parti, sier Eriksen.
– For det første trenger vi nå at hele mannskapet nå både forstår alvoret rundt hvor vi er, og begynner å tenke på hvordan vi skal nå for eksempel «valgomat-velgerne», de som er enig i politikken vår, men som ikke ønsket å stemme på KrF.
LES OGSÅ: Slik vil han løfte KrF
For KrF er det en fattig trøst at de andre borgerlige partiene fosser fram. Høyre har aldri før gjort det så bra på en Norstat-måling – med en oppslutning over 20 prosent. Enda bedre går det for Frp – fram over 3 prosentpoeng til 26 prosent. Venstre går fram med 1,2 prosentpoeng til 4,9 prosent.
I den rødgrønne enden av spekteret er det bare SV som kan vise til en liten fremgang. Partiet går fram 0,3 prosentpoeng til 6 prosent. Ap går tilbake 2,4 prosentpoeng og ender på 30,7 prosent, mens Senterpartiet går ned til 5,2 prosent. Ytterst til venstre mister Rødt halve oppslutningen og bare 1 prosent sier de ville stemt på partiet.
Kristenliv Presten Per Fimreite ber Bente Bratlund om tilgivelse. Les mer
Omsorgssektoren lokker ikke mange nok til å utdanne seg til helsearbeidere. Løsningen blir import av pleiere.
100 kroner dyrere flybilletter
Vigrid underviste konfirmanter
Pumper oljekroner inn i nett-gambling
TV-kanal fronter
ånder og demoner
Lørdag kveld vanket heder og ære til norske musikere. Alexander Rybak stakk av med den gjeveste prisen.
Les mer
Jordskjelv i Chile, togulykken i Belgia, olympiske leker, nyfriserte hunder og indisk fargefestival.
Se bildene fra byrået
Det er bare tull at barn ikke liker fisk. På kokkekurs spiser de den til og med rå.
Se bildene her
Hinduer, buddhister, sikher markerer i disse dager festivalen holi – en feiring av gode avlinger og jordas fruktbarhet.
Se bildene
Jentegruppa Seven lanserer i disse dager sin femte CD. Seven har tilsammen solgt over 40.000 cdplater og holder mer enn 60 konserter i året. Jentene fikk låne et kamera da de dro til Oslo for å fortelle om den ny plata.
Les merAung San Suu Kyi og over 2.000 andre politiske fanger får ikke delta i det planlagte valget i Burma.
Truet Muhammed-tegner klar med øks
Israelerne provoserer med nye bosetninger
Biden: Nye muligheter i Midtøsten
«Huset med det rare i» var et barne-TV-begrep i min barndom, skriver Sunniva Gylver i andakten.
Sier unnskyld for 'demonutdrivelse'
Misjonshøgskolen når mest ut med forskning