Sp-statsråd Magnhild Meltveit Kleppa har ennå ikke bestemt seg for om hun vil ta dissens i regjeringen når ny felles ekteskapslov passerer Kongen i statsråd.
Kristin Halvorsen løper en stor læringsrisiko når hun vil ta leksene ut av hjemmet.
| Publisert 12.12.2007 kl 20:19 Oppdatert 12.12.2007 kl 20:20 |
Overfor Vårt Land gir hun uttrykk for at hun ennå ikke har landet noe syn:
– Jeg kommer tilbake til saken når jeg er klar for det, uttaler hun.
Meltveit Kleppa var tidligere parlamentarisk leder for Sp, og ifølge Aftenposten tidligere i år vurderte hun å ta dissens dersom loven ikke var imøtekom tvil hun satt med.
Tvil om lesbisk befruktningsrett
Rundt Sps behandling av saken er det fortsatt noen spørsmålstegn. Parlamentarisk leder Lars Peder Brekk vil ikke spå noe om hvorvidt partiets representanter vil sikre flertall for assistert befruktning for lesbiske:
– Det spørsmålet kan jeg ikke foregripe, svarer han.
KrF beklager
Fra sidelinjen fulgte KrF-talskvinne Bjørg Tørresdal den rødgrønne presentasjonen av homoloven. Tørresdal beklager resultatet:
–Det er tydelig å se at Senterpartiet ikke liker seg nå. De burde satt foten ned. Svært mange Sp-velgere kommer til å bli skuffet over dette, sier hun.
KrF mener dagens lovverk er godt nok, både for homofile, lesbiske og heterofile, og mener det nye forslaget vil skape mer usikre rammer rundt barns oppvekst.
Kristenliv – Soknepresten lyver, hevdet politiadvokat Arne Kjønstad i sin prosedyre i Valle tingrett i går. Les mer
Kristenliv Sangeren snakker ut om sin kristne tro. Les mer
Brox advarer KrF mot å bli mer som de andre partiene
With ut mot KrF-Hansen for «pol i alle kommunar»
Kongen sa nei til kongebarn i Den olympiske komite
Veteranar glad for debatt om vedkjenningsplikta i KrF
Troende kreftsyke søker oftest til alternative behandlere
Dersom programleder Jathushiga Bridget Rajah stotrer, stanser hun arbeidet til 20 kollegaer.
Se hvordan Åpen himmel lages
Soknepresten i Aurskog i Akershus bygde en hel kirke i is sammen med disippelgruppa.
Se bildene
De norske biskopene har vært på solidaritetsreise til Det hellige land.
Se bildene
De niende Glogerfestspillene er i gang på Kongsberg. Brodermord i barokkdrakt og magisk teater som oppstår av musikk er to av mange ingredienser. Glogerfestspillene på Kongsberg spenner vidt og fokuserer i år spesielt på det visuelle.
Her kan du se bilder fra noen av arrangementene.
Se bildeneElton John under press for å boikotte Israel
– Jesus ville ikke hatt biskoper i Overhuset
12-år gammal jente krev skilsmisse frå 80-åring
Toyota tilbakekaller nyeste Prius-modellen
Haiti: Mann funnet etter 27 dager under skjelvruiner
Voldsom eksplosjon i USA-kraftverk
– Soknepresten lyver, hevdet politiadvokat Arne Kjønstad i sin prosedyre i Valle tingrett i går.
– Megakirkene er surrogat for småbylivet
Inger Lise Rypdal brast i gråt etter Jesus-spørsmål