Det første landsmøtet for partiet De kristne finner trolig sted i månedsskiftet februar-mars 2013. Partiet har tillyst pressekonferanse i Moster Amfi på Bømlo lørdag for å opplyse om hvem som skal sitte i styret fram mot landsmøtet. Ifølge Dagen utgjør følgende personer det nye styret i De kristne:

 

* Terje Simonsen (51)

Initiativtaker og 2. varamann i kommunestyret i Bømlo. Har tolv års erfaring som journalist og er nå fotballagent.

* Bjarne Bjelland (57)

Politimann og tidligere bystyrerepresentant for Kristelig Folkeparti i Stavanger i to perioder. Meldte seg ut av KrF i november fordi han ikke lenger kunne identifisere seg med «den kursen partiet har valgt».

* Erik Selle (46)

Pastor og grunnlegger av pinsemenigheten Bærumskirken, og inntil nylig rådgiver i Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem (IKAJ). Har tidligere sittet en periode i kommunestyret i Bærum for Høyre.

* Rebecca Negussie Skretteberg (41)

Miljøterapeut i Drammen kommune, har tidligere vært rådgiver i Norsk organisasjon for asylsøkere (NOAS) og blant annet jobbet for TV Visjon Norge.

* Jan Ingvaldsen (59)

Rektor på Østerbo videregående skole på Evangeliesenterets hovedkvarter ved Halden.

 

PS! Partiet trenger 5.000 underskrifter for å bli godkjent til neste stortingsvalg.