Før jul merket jeg tydelig at jeg var veldig alene om oppgavene som daglig leder i Sarons Dal. Tidligere hadde jeg alltid pappa å søke råd hos. Nå må jeg stå på egne bein, sier 46-åringen som har overtatt ansvaret for misjonsimperiet etter Aril, som døde 6. september i fjord.
LES OGSÅ: Bonnke til Sarons Dal
Rådgiver. Med denne følelsen av ensomhet, fant Rune Edvardsen det naturlig å søke hjelp hos andre som drev med tilsvarende arbeid som han. Han bestemte seg derfor for å ta kontakt med Reinhard Bonnke.
Jeg kjente Reinhard fra før, og visste at han hadde vært en god venn av pappa. Jeg satte med ned og skrev et veldig personlig brev til ham, der jeg bad om at han kunne bli min rådgiver, forteller Rune Edvardsen til Vårt Land.
Respons. Runes personlige brev falt i god jord hos den erfarne evangelisten. Han sa seg villig til å være rådgiver for Rune framover. Sammen med resten av sin familie, traff Rune Reinhard Bonnke i Florida i jula.
Vi var hjemme hos Bonnke, og fikk svært god kontakt. Jeg tror nok det nære forholdet han hadde til pappa fører til at han føler et visst ansvar for å støtte meg og Sarons Dal. Under våre samtaler i Florida delte visjoner og tanker, og ble enige om å holde nær kontakt, sier Rune.
Spesiell jul. Rune Edvardsen forteller at julefeiringen i år, den første etter at Aril døde, ble spesiell. Han feiret den sammen med kona, barna og moren Kari i familiens hus i Florida.
Det er klart at det er annerledes når pappa ikke er her lenger. Det var godt å være sammen med mamma i jula, men tomrommet er jo stort. Det er også mye som må ryddes opp i etter pappa. Noe av det begynte vi på i jula. Foreløpig vil nok mamma beholde huset i Florida, men på sikt skal hun selge det. Uten pappa er det ikke så attraktivt for henne å være der, sier Rune Edvardsen.
Sommerstevne. For Rune Edvardsen personlig betyr kontakten med og støtten fra Reinhard Bonnke mye. Men også de faste stevnedeltagerne i Sarons Dal får i år oppleve de tette relasjonene som det er mellom de to evangelistene. Reinhard Bonnke blir hovedtaler under sommerens storstevne i Sarons Dal. To kvelder skal han stå på plattformen som hovedtaler.
Jeg husker godt at Reinhard var i Sarons Dal på begynnelsen av 1980-tallet. Det stevnet var det ekstra mye folk på. Reinhard hadde en spesiell måte å komme i kontakt med forsamlingen på. Derfor var møtene med ham noe helt spesielt, sier han.






