«TV Misjon» skal konkurrere med TV Visjon.
Tekstverkstedet Jesus er kommet for å løse ethvert menneske fra båndene som binder, skriver Per Eriksen. Les mer
| Publisert 08.07.2008 kl 11:07 Oppdatert 08.07.2008 kl 11:17 |
Det er Norea Mediemisjon og Det Norske Misjonsselskap som går sammen om TV-prosjektet. Navnet er ennå ikke klart, og vil bli fastlagt ved den formelle konstitueringen til høsten.
TV-kanalen skal sende på den planlagte Frikanalen, som er det frivillige Norges tv-tilbud i det nye digitale bakkenettet. Sendestart er planlagt til slutten av september, og foreløpig har kanalen fått en halvtimes sendetid i uka, men det vil trolig raskt bli utvidet.
Normisjon, Indremisjonsforbundet og Den Evangelisk Lutherske Frikirke har også fått invitasjon fra Norea Mediemisjon til å være med å danne kanalen. De skal behandle forespørselen i september, og den nye tv-kanalen blir først formelt dannet som aksjeselskap når det er avklart hvor mange som er med.
Finansieringen vil foregå ved hjelp av gaver og sponsorer.
Bredere publikum. I dag sender TV Visjon Norge døgnkontinuerlig kristen-tv på satellitt og kabel-tv.
– Hva vil dere med en kristen tv-kanal til?
– Vi har behov for å formidle det som ligger oss på hjertet: evangeliet, misjonsinformasjon, og å kommunisere kristen tro inn i dagens samfunn der vi tar folks hverdag og problemstillinger på alvor, sier daglig leder Tore Askildsen i Norea.
– Blir dette tv for kristne, eller kristne som lager tv for alle?
– Vi ønsker å bruke Norges største talerstol til å nå et bredere publikum enn vi gjør i kirke og bedehus. Men her vil også være misjonsinformasjon og annet som går ut over det folk vanligvis får høre i kirke og bedehus, sier Askildsen og opplyser at de også vurderer å tilrettelegge Alphakurs for tv.
NMS inn. Landsstyret i Det Norske Misjonsselskap gjorde i tirsdag formiddag vedtak om å være med å starte tv-kanalen. De går inn med inntil 200 000 kroner i aksjekapital, og skal også være med å betale driftsutgifter når sendingene starter.
– Vi vil vise frem et kristent ansikt i tv-landskapet og bruke kanalen for å informere om misjonsprosjektene, og vi håper det vil fungere evangeliserende, sier Hjorteland.
Kristenliv Politisk toneskifte i Tyskland. Kirke, politi og skolevesen samles nå i allianse for å forhindre overgrep. Les mer
Kristenliv Aldri så galt at det ikke er godt for noe: Tippeselskapene ser inntekter i misbrukskandalen. Les mer
Hva skal til for å få folk til å tenke nye tanker om helbredelse? spør Anders Helge Myhren på verdidebatt.
Følg debatten på verdidebatt.noPolitisk toneskifte i Tyskland. Kirke, politi og skolevesen samles nå i allianse for å forhindre overgrep.
Setter penger på pavens avgang
Pedersen ville vekke dødt barn
Paven linkes til overgrepskandalen
Leir er populært, svenske konfirmanter mest fornøyd
Ny svensk kirke kan hete Samfundskyrkan
Kristenliv Politisk toneskifte i Tyskland. Kirke, politi og skolevesen samles nå i allianse for å forhindre overgrep. Les mer
Hva skal til for å få folk til å tenke nye tanker om helbredelse? spør Anders Helge Myhren på verdidebatt.
Følg debatten på verdidebatt.no
Paven hadde gjesting av American Circus under den store audiensen i Paul VI-hallen i Vatikanet 3. februar.
Sjå biletserie
Lørdag kveld vanket heder og ære til norske musikere. Alexander Rybak stakk av med den gjeveste prisen.
Les mer
Jordskjelv i Chile, togulykken i Belgia, olympiske leker, nyfriserte hunder og indisk fargefestival.
Se bildene fra byrået
Det er bare tull at barn ikke liker fisk. På kokkekurs spiser de den til og med rå.
Se bildene her
Hinduer, buddhister, sikher markerer i disse dager festivalen holi – en feiring av gode avlinger og jordas fruktbarhet.
Se bildeneHalvorsen med arbeidsutvalg mot antisemittisme
HEF: – La kirken selv avgjøre hvor ny biskop skal plasseres
Frp: – SV bidrar til mobbing av jødiske barn
KrF vil ha handlingsplan mot antisemittisme
Faser ut statsstøtten til Norge IDAG
Regjeringsstrid utsetter bispeplassering
Muslimar som byrjar tru på Jesus som frelsar, blir forfølgde av staten og avviste av familiane.
Fader Ly må tilbake i fengsel etter behandling
Zumas flerkoneri koster staten millioner
Haiti-gjenoppbygging kan koste 11,5 millarder dollar
Hamas-leder oppfordrer til ny intifada
Israel åpnet gammel synagoge, palestinere svarte med steiner
Dissident-prest Van Ly er sett fri i Vietnam
Mitchell utset reise etter krise Israel-USA