– Jeg ønsker et forlag som bidrar i debatten om viktige spørsmål i vår tid - om tro, kultur og samfunn. Bibeltekstene skal slippes løs og mange stemmer skal høres. Jeg gleder meg til å være med på å utvikle forlagets profil, sier Anne Veiteberg i en pressemelding.

Ordet. 1. august blir hun forlagssjef i Bibelselskapet og Verbum. Hun overtar stillingen etter Turid Barth Pettersen.

– Bibelselskapets målsetning om å presentere Ordet på nye og mangfoldige måter, er en flott visjon som inspirerer meg, sier Veiteberg.

Idéhistoriker. Hun kommer fra stillingen som generalsekretær i Norske kirkeakademier. Hun er utdannet idéhistoriker fra Universitetet i Oslo og har i tillegg mellomfag i statsvitenskap og utdannelse i global forståelse.

Veiteberg har tidligere arbeidet åtte år i utenlandsavdelingen til Kirkens Nødhjelp med Latin-Amerika og Midtøsten som arbeidsfelt.

Dialog. – Den brede erfaringsbakgrunnen hennes og utdannelsen innen kristenmuslimsk dialog vil gjøre den nye forlagssjefen til en ressursperson i videreutviklingen av forlagsarbeidet i Bibelselskapet og Verbum, sier generalsekretær i Bibelselskapet, Ingeborg Mongstad-Kvammen.